Ознака: муниција
Свет 12:15

Фајненшл Тајмс: Србија индиректно извезла муниција за Украина вредна 800 милиони евра, Вучиќ не знае каде одат извезените гранати

Свет 14:39

ЗЕЛЕНСКИ ОД ТИРАНА: Украина заедно со балканските земји да произведуваат муниција за да победиме во војната против Путин

Свет 09:40

ЕУ: Неколку земји ја поддржуваат идејата ЕУ да купува муниција надвор од Европа за да ги поддржува воените напори на Киев

Свет 08:20

БОРЕЛ БАРА ПОМОШ ОД ЕУ ЗА УКРАИНА: Украинските војници се решени да се борат, но им треба муниција, итно и во огромни количини

Свет 17:34

БРЕТОН: ЕУ го зголеми производството на муниција за 30 отсто, сега останува членките да го испорачаат ветеното на Украина

Свет 08:06

БИ-БИ-СИ: В. Британија и НАТО предупредија дека на Западот му снемува муниција за да и дадат на Украина да се брани од Русија

Свет 11:23

ЕУ: Европарламентот и Советот се договорија да се одвојат 500 милиони евра за зголемено производство на муниција и ракети

Свет 11:00

ЕВРОПАРЛАМЕНТ: Одобрен е предлог-законот за зголемeно производство на муниција во ЕУ и да се забрза испораката во Украина

Свет 10:16

МУНИЦИЈА ЗА УКРАИНА: Лондон потврди дека на Киев му испраќа артилериски гранати со осиромашен ураниум

Свет 13:35

СТОЛТЕНБЕРГ: Не произведуваме доволно муниција, потрошувачката во Украина, која ќе стане членка на НАТО, сега е многу поголема