Ознака: Мурињо
Спорт 14:17

Мурињо ја стави првата тетоважа на 59 години, три трофеи стојат на неговото десно рамо

Спорт 12:02

Мурињо по освојувањето на Конференциската лига: Испишавме историја, од почетокот знаевме дека ќе го освоиме овој турнир

Спорт 10:40

ЕСПН: Мурињо е најдобриот тренер на Манчестер Јунајтед во ерата по Алекс Фергусон

Спорт 13:12

Мурињо: Сакам повеќе играчи во тимот, но финансиската состојба на Рома не дозволува

Спорт 10:17

Мурињо по поразот од Јуве: Рома загуби но заслужи да победи

Спорт 10:41

Лингард: Мурињо беше грижлив тренер, не сакаше да чуе дека некој играч е повреден

Спорт 14:33

Мурињо користи дронови и голем екран на тренинзите на Ромa

Спорт 11:52

Рома победи 10:0 на првиот натпревар под водство на Мурињо

Спорт 14:01

Мурињо: Подготвен сум да работам многу подобро отколку порано

Спорт 14:38

Мурињо: Лампард има се за да биде успешен менаџер