Ознака: мвр

ДВОЈНО УБИСТВО НОЌЕСКА ВО КРАТОВО: Уапсена В.И.(36) која е осомничена дека со нож ги убила сопругот Ј.И.(36) и нејзиниот свекор С.И.(63)

ДЕНЕСКА И УТРЕ ВО СКОПЈЕ: Посебен сообраќаен режим поради самитот на шефови на држави и влади од Југоисточна Европа

ПРИЈАВА ПРОТИВ ЕКС МИНИСТЕРОТ: Синдикатот на полицијата на Македонија поднесе кривична до ОЈО против Спасовски

ЛАЖНИ ПОЛИЦАЈЦИ ИЗМАМИЛЕ КУМАНОВКА: Дај ни 100.000 денари и ние ќе средиме работа да не оди во затвор ќерка ти, која згази дете

МВР: Како да се постапи во случај на исчезнато дете – стартува кампањата Амбер Алерт Европа во 16 држави и на 14 јазици

МВР: Внатрешната контрола поведе постапка за санкционирање на двајца полицaјци за примање поткуп од странски државјанин

МВР И ОЈО: Притвор од 30 дена за Љ.К. (66) од скопско Стајковци кој е осомничен за убиството на неговиот брат В.К.(66) и снаата С.К.(57)

ТОШКОВСКИ: Уапсена е И.М. аналитичарка во МВР фатена на лице место во моментот на примопредавање на 12.500 евра

ПРЕКРШУВАЊА НА ИЗБОРНИОТ МОЛК: Бонови за точење гориво, оштетени банери и други повреди се регистрирани од МВР

МВР: В сабота од 8 до 15 часот фотографирање за лични документи без закажан термин за граѓаните кои наполниле 18 години