Ознака: надал
Спорт 10:56

НАДАЛ ЗА ЃОКОВИЌ: Новак е добра личност, кога ќе го видам неговиот успех, не сакам да се лутам, тој е најдобриот тенисер во историјата

Спорт 12:10

ЃОКОВИЌ ИЗРАМНИ РЕКОРД НА НАДАЛ: Српскиот тенисер по 76-ти пат се пласира во полуфиналето на турнирот од серијата Мастерс

Спорт 10:21

ПОРАЗ НА РЕКОРДЕРОТ И БРАНИТЕЛ НА ТРОФЕЈОТ: Надал доживеа најрана елиминација на Австралија опен од 2016-та

Спорт 13:17

Надал: Против Гаске го одиграв мојот најдобар меч на УС Опен

Спорт 12:44

НАДАЛ: Веќе одам нормално, веќе ја немам болката во стапалото што траеше година и пол

Спорт 10:13

Надал по победата над Ѓоковиќ: Оваа беше многу емотивна вечер за мене, но ова е само четвртфинале

Спорт 10:14

Мечот против Ѓоковиќ може да биде последен во кариерата на Надал

Спорт 11:46

Надал е третиот тенисер со 300 победи на Грен слем турнирите

Спорт 15:15

АТП турнир: Надал втор пат годинава го совлада Медведев за финале во Акапулко

Спорт 13:59

Медведев и Надал ќе се соочат во финалето на Австралија Опен