Ознака: награда

Галеника ја освои регионалната награда „Digital Cup Awards“ за најдобра дигитална ребрендинг кампања

НАГРАДА ПО МАТЕМАТИКА: Амир немаше 200 денари за уплата за натпреварот, но донесе диплома и радост во Дневниот центар за деца на улица

Свет 11:49

Украина нуди награда од 1.000.000 долари за секој руски пилот што ќе ја смени страната

Спорт 14:14

Нејмар втора година по ред е прогласен за најдобриот бразилски фудбалер во Европа

Спорт 12:08

Роналдо: Планирам да играм уште 4-5 години

Свет 12:35

Кина: Градот Хеихе нуди награда од 13.500 евра за информации за потеклото на локалната епидемија

Рим: Награда за животно дело за Квентин Тарантино

Фестивал во Крагуевац: Битолскиот Народен театар освои Гран при на Јоакимфест

КОНКУРС: Од 1 до 30 септември пријавување за државната награда „Св. Климент Охридски“

ЗАЕВ ОДИ ВО ГЕРМАНИЈА: Вестфалија утре го наградува за „историскиот договор со Грција“