Ознака: несреќа

НЕСРЕЌА НА АВТОПАТОТ: Повредената жена во тешка состојба в болница, возило удрило во камионот кај Пуста Кула

НЕСРЕЌА ВО КУМАНОВО: Повредени 10 градежни работници, двајца итно префрлени во Скопје

Свет 13:33

Автобуска несреќа во Русија: 9 загинати и 21 повреден

Спорт 14:00

Формула 3: Перони чудесно преживеа страшна несреќа

ТЕШКА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА: Еден загинат и 5 повредени на патот Куманово – Крива Паланка

Свет 09:46

Хеликоптерска несреќа на Бахамите: Еден милијардер е меѓу 7-те загинати Американци

Свет 11:51

Автобуска несреќа во Бразил: Загинаа 17 лица лица на 180 км од Сао Паоло

НЕСРЕЌА ПРИ РАБОТА: Двајца работници загинаа, а еден е повреден при ископ во скопски Чаир

НЕСРЕЌА ВО АВИОН: Гостиварец почина во лет од Базел кон Скопје

МЗЗПР: Повредените во автобуската несреќа кај Карпалак да се водат како несреќи на работа