Ознака: одбрана
Свет 11:58

Уапсен шефот на кадровската администрација во руското Министерство за одбрана

Свет 12:19

ТУСК: Полска ја зајакнува безбедноста на источната граница

Свет 11:53

САНЧЕЗ: Итно да се зголеми потрошувачката за одбраната во Европа за да биде подготвена да се спротивстави на руската агресија

Свет 12:20

СКАЈ ЊУЗ: Владата на Велика Британија нема план за одбрана во случај на конфликт, ниту пак постои план за мобилизирање

ТРОШОЦИ ЗА ОДБРАНА НА БАЛКАНОТ: Србија троши најмногу, Македонија е втора, но се предвидува да ја надмине во 2024 година

Свет 10:02

ГШ НА УКРАИНСКАТА АРМИЈА: Руските сили се обидуваат да го опколат градот Авдејевка, нашите сили им нанесуваат значителни загуби

Свет 08:49

ВОЗДУХОПЛОВСТВО НА УКРАИНА: Ноќеска Русија лансираше 46 беспилотни летала, а нашата одбрана пресретна и собори 32 дрона

МАКРОН ВО ОДБРАНА НА ДЕПАРДЈЕ: Тој ја направи Франција горда, вели претседателот за актерот кој е обвинет за сексизам

Свет 09:39

СТОЛТЕНБЕРГ: Досега 11 земји членки на НАТО ја оставрија или се пред остварување на целта да издвојат 2 отсто од БДП за одбраната

ПЕТРОВСКА ВО САД: Нашата земја и иднава година ќе одвои 2 отсто од БДП за модернизација и опремување на нашата Армија и одбраната