Ознака: одрон

МАКЕДОНИЈА ПАТ: Предупредување до возачите, има одрони на патот од Делчево кон Македонска Каменица кај Баткова Чешма

ОДРОН КАЈ ЖИРОВНИЦА: Сообраќајот на тој дел од патот помеѓу Маврово и Дебар, од 9 часот, се одвива по една коловозна лента

АМСМ: Поради одрони на патот кај Ругинце затворени за сообраќај се патните правци од Куманово кон Кратово и Крива Паланка

АМСМ: Утрово е нормализиран сообраќајот на автопатот од Скопје кон Велес кој беше во прекин од синоќа поради големиот одрон

ЦЕЛОСНО ЗАТВОРЕН АВТОПАТОТ ОД СКОПЈЕ КОН ВЕЛЕС: Голем одрон кај Ветерско целосно го прекина сообраќајот и создаде метеж

ОДРОН И ПОПЛАВА НА ПЛЕТВАР: АМСМ препорачува прилагодена брзина и внимателно возење низ државата поради влажните патишта

Свет 13:44

(ВИДЕО): Голем одрон на карпа во кањон затрупа чамци во Бразил, загинаа најмалку 7 лица, а 32 се повредени

АМСМ: Возете внимателно низ котлините, можна е појава на одрони на патот

БЛОКИРАН ПАТОТ ДЕБАР – МАВРОВО: Одрон по земјотресот во 15:25 часот го запре сообраќајот

Расчистен одронот: Нормализиран сообраќајот на патот Маврово – Дебар