Ознака: ојо

ОЈО: Отворен е предмет по допрен глас за тендерот за радарски систем

ОЈО ЗА НОВАТА БОМБА: Објавувањето на исказот од Јордан Камчев за Рекет е кривично дело

ОЈО: Иницијативата на ДКСК за злоупотреба се отфрла поради застареност

КОЛУМНА НА МАРТИНА БАСАРОВА ЃЕРОВСКА: Не се секирај, сè ќе биде ОК

При претресите во текот на ноќта прибран обемен доказен материјал и оружје

ОЈО ЗА АФЕРАТА РЕКЕТ: При претресот кај Боки 13 и Милевски се одземени оружје, компјутери, документација, телефони и друго

ОЈО ГО „ЗАКОПА“ ЗАЕВ: За ТВ газдата Коки не се води истрага за рекетирање на бизнисмени

Трајчева: Бараме притвор за 6 од 7-те сослушани кои утрово беа уапсени

ОЈО Скопје: Притвор за двајца кои нападнале скопјанка во лифт на булеварот ВМРО

ОЈО Кавадарци: Притвор за велешанец оти загрозил нотар преку интернет