Ознака: ОН
Свет 08:26

ЗЕЛЕНСКИ ВО ЊУЈОРК: Нуклеарна Русија мора да престане да го турка светот во војна, таа сè, од храна до енергија, претвора во оружје

Свет 09:18

ПОЧНА ГЕНЕРАЛНОТО СОБРАНИЕ НА ОOН: Денеска ќе говорат Џо Бајден и Зеленски, Путин не присуствува, негов претставник е Лавров

НА ДЕНЕШЕН ДЕН: Грција да не ги дискриминира Македонците во Егејска Македонија побара СССР во ОН со противрезолуција на таа од САД

Свет 09:46

СУДАН: Владата го прогласи за персона нон грата Германецот Фолкер Пертес, пратеникот на ОН, поради „лаги и прикривања“

Свет 13:26

ООН: Неутрална Швајцарија го презеде преседавањето со Советот за безбедност и се надева ќе биде успешен градител на мостви

Свет 08:58

ЦЕНЗУРИРАН НАСТАН ВО ОН: Велика Британија го блокираше преносот од состанок на Советот за безбедност посветен на Украина

Свет 09:36

ОН ПРЕДУПРЕДУВААТ: Планетата има доволно вода, но поради прекумерната потрошувачка и затоплувањето може да дојде до глобална криза

Свет 09:34

ОН: Помошта за Авганистан доведена во прашање поради загрозување за правата на жените

Свет 09:16

ОН: САД предложија Советот за безбедност да ја осуди Северна Кореја поради тестирања на балистички ракети, Кина и Русија се против

Свет 00:33

ГУТЕРЕШ: ОН апелираат да се обезбеди 1 милијарда долари за помош на милиони луѓе во Турција погодена од земјотресот