Ознака: ОН
Свет 09:38

Советот за безбедност на ОН утре ќе донесе одлука по барањето на Палестинците за полноправно членство

Свет 09:58

Нема консензус во Советот за безбедност за прием на Палестина за полноправна членка на ОН

Свет 10:59

СБ на ОН не го осуди нападот врз иранскиот конзулат во Сирија

Свет 13:29

АНАДОЛИЈА: Најмалку 176 хуманитарни работници на ОН се убиени од почетокот на израелските напади врз Појасот Газа

Свет 12:28

АЛ ЏЕЗИРА: Возило на привремените сили на ОН во Либан (УНИФИЛ) е погодено во напад во градот Рмеиш на јужната граница

МЕЃУНАРОДЕН ДЕН НА СРЕЌАТА: Македонците најнесреќни во регионот, понесреќни само Албанците, а Финците се најсреќна нација во светот

Свет 09:50

АГЕНЦИЈА НА ОН УНРВА: Палестинците во израелските затвори се злоставувани со тепање, напади со кучиња и сексуални напади

Свет 10:05

ОН ПРЕДУПРЕДУВААТ: Израелската офанзива врз Рафа може да доведе до масакр во областа со повеќе од еден милион луѓе

Свет 09:11

ВУЧИЌ ВО СБ НА ОН: Косово намерно создава неподносливи услови за животот на Србите со систематски напади врз нив

Свет 09:59

ГУТЕРЕШ: Светот влегува во „ера на хаос“, а СБ на ОН, главниот инструмент на светскиот мир, е блокиран поради геополитички пукнатини