Ознака: онкологија

Бесплатна консултација со еден од најбараните специјалисти по медицинска онкологија проф. д-р Серкан Кескин

КРИМИНАЛЕН КАНЦЕР НА ОНКОЛОГИЈА: Осомничени 5 лица за штета од 30 милиони евра, со скапи третмани на ден пред да починат пациенти

ОЈО ЗА АФЕРАТА НА ОНКОЛОГИЈА: Тројца онколози вон препораки препишувале терапија, им помагале на осомничените директори

НЕОФИЦИЈАЛНО: Уапсен поранешен директор на Клиниката за онкологија, три лица избегале во странство додека траела предистрагата

АФЕРА ОНКОЛОГИЈА: Истражители од ОЈО и МВР вршат претрес кај тројца вработени на Клиниката за онкологија и радиотерапија

МИЗРАХИ: На Џафери му испратив допис до Јавното обвинителство да ги достави сите материјали од Анкетната за Онкологија

СОБРАНИЕ: Анкетната комисија денеска ќе сослушува сведоци и експерти и ќе разгледува документи за скандалот на Онкологија

КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР: Почина пациентката Минка Веизовска која го пријави аптекарот од Онкологија дека ѝ барал мито за терапија

КАНЦЕРОТ НА ОНКОЛОГИЈА: Свесно бил правен хаос за да може некој да профитира – без протоколи за лекови и извештаи за третмани

ВМРО-ДПМНЕ: Нема предмет за Онкологија што остава простор за сомнеж дека криминалот се остава непречено да продолжи да тече