Ознака: оружје
Свет 11:12

Германски суд го одби барањето за запирање на извозот на оружје за Израел

Свет 12:30

Германија ѝ дозволува на Украина да користи оружје доставено од Берлин против воени цели во Русија

Свет 07:38

ХИНА: САД денеска ќе објават нов пакет оружје, радари и прецизна муниција за Украина во вредност од шест милијарди долари

Свет 15:04

ПОМОШ ЗА УКРАИНА: Германија ќе финансира 180.000 артилериски гранати и ќе и помогне за поголема достава на муниција

Свет 12:18

ЛЕКОРНУ: Франција во Украина ќе испорача 78 хаубици и си постави цел годинава на Киев да му даде уште 80.000 топовски гранати

Свет 15:14

СИЈАРТО: Унгарија не испорача и нема да испорача никакво оружје на Украина, ниту ќе се приклучи на иницијативата од Чешка

Свет 08:32

БЕЛАТА КУЌА: На Украина и снемува муниција и се повлекува, САД загрижени за своите смалени резерви на оружје поради испораката на Киев

Свет 10:07

ФИНСКА ТВ: Украина, ако требa, може да го користи оружјето што и го обезбеди Финска за да гаѓа цели на руска територија

Свет 14:39

ШОЛЦ: Подготвени сме да набавиме оружје за Украина од земји надвор Европа, но членките на ЕУ и на НАТО нема да испраќаат војници

Свет 10:56

БЕРБОК: Сè што даваме како воената поддршка е премалку, Германија размислува дали да испорача оружје со долг дострел на Украина