Ознака: песков
Свет 14:24

Песков: Без коментар за посетата на Зеленски на Херсон, тоа е територија на Русија

Свет 13:44

ПЕСКОВ: Херсонската област останува територија на Руската Федерација, тој статус е законски дефиниран и фиксиран

Свет 13:37

КРЕМЉ: САД и Европа секој ден користат нуклеарна реторика, а НАТО најави вежба за нивната нуклеарна способност

Свет 13:25

ПЕСКОВ: Русија останува спремна за преговори со Украина, но под други услови бидејќи ситуацијата е променета

Свет 14:44

Песков одби да одговори за можното затворање на границите на Русија, нагло се зголеми бројот на продадени авионски билети во еден правец

Свет 13:35

ПЕСКОВ: Обвинувањата кон Русија за воени злосторства и масовната гробница во Харков се лага, Западот прави исто сценарио како и во Буча

Свет 14:13

ПЕСКОВ: Не очекуваме подобри односи со Британија по доаѓањето на Елизабет Трас

Свет 11:55

ПЕСКОВ: Сите земји треба да извршат притисок врз Украина за да престане да ја гранатира нуклеарната централа Запорожје

Свет 16:45

ПОРТПАРОЛОТ НА КРЕМЉ: Русија стои до Србија во спорот со Приштина и сметаме дека барањата на косовските власти се целосно неосновани

Свет 14:48

ПЕСКОВ: Западните држави се натпреваруваат кој поголеми санкции ќе воведе против Русија, но снемуваат опции за притисок врз Москва