Ознака: плата

БЕКТЕШИ НА НОВИНАРСКО ПРАШАЊЕ: Не сме на училиште да ти кажеме колкави ни се платите, ќе се обратиш до Владата и ќе ти кажат

Свет 10:11

ПОВИСОКА ПЛАТА ЗА УКРАИНСКAТA ВОЈСКА: Плус 2.710 долари месечно за тие што се на линија на фронтот против руските сили

МИЦОТАКИС: Минималната плата во Грција од денеска ќе изнесува 780 евра и таа е на историски највисоко ниво досега

КОВАЧЕВСКИ, БИТИЌИ И ТРЕНЧЕВСКА: Минималната плата во нашата земја ќе биде зголемена за 2.175 ќе изнесува 20.175 денари

ДЕНЕСКА ОДЛУКА ЗА МИНИМАЛНАТА ПЛАТА: Според изјавите на министрите од економскиот сектор ќе изнесува 20.000 денари

ГРАЃАНИТЕ МОЖЕ ДА БИДАТ СПОКОЈНИ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ: Најдено решение за Пендаровски да ја добие платата што му доцни

КОВАЧЕВСКИ: Минималната плата годинава ќе ја качиме од 18.000 на 20.200 денари

ССМ: Преку работничка борба ја зголемивме минималната плата на 18.000, а ако сега се зголеми пак ќе изнесува 20.107 денари

ПЛАТИ: Најмалата република од бивша СФРЈ со поголема просечна од нас – во октомври во Црна Гора 720 евра, а во Македонија 500

МИЦКОСКИ: Ковачевски се фали со покачена просечна плата со која сега граѓаните може да купат помалку производи од претходно