Ознака: плати
Свет 13:01

ПЛАТИ ЗА ИЗБРАНИТЕ ВО ЕУ: Сите пратеници во Европарламентот месечно со чиста плата од 7.854 евра, плус уште неколку илјади за…

Спорт 11:10

Премиерлигашите ќе гласаат за воведување ограничување на платите

КСС: Илјадници вработени нема да добијат зголемени плати за 2.300 денари ако во вторник биде донесен пакетот закони за администрација

ВЛАДА: Пред избори донесена е одлука за намалување на коефициентите за платите на функционерите кои беа качени 78 отсто

ИЗГЛАСАН ЗАКОНОТ ЗА ПЛАТИ: Пендаровски, Митревски и Џафери ќе добијат плус 2.154 ден. или вкупно 156.792 денари февруарска плата

СОБРАНИЕ: За народот игри на среќа, а за функционерите „зауздување“ на платите, откако си ги качија 78 % и ќе земат К-15 за 3 години

КАДИЕВСКА-ВОЈНОВИЌ: Драги Таче, Битиќи и останатите, не правете весела математика со платите и стандардот, викнете стручњак!

МАЈТАП СО РАБОТНИЦИТЕ: Газди им исплатиле плати во износ од 5 денари и регрес за годишен одмор или К-15 од 1 денар

КОВАЧЕВСКИ: Одлуката на Уставен суд со која беа зголемени нашите плати за 78 отсто е финална и не можете да ја вратите

ПОКАЧЕНИ ПЛАТИ ЗА 78 ОТСТО: По Ковачевски највисока зема Спасовски, најнеспособниот министер на МВР, велат од ВМРО-ДПМНЕ