Ознака: полициски час
Свет 11:33

ПОЛИЦИСКИ ЧАС ЗА НЕВАКЦИНИРАНИТЕ: Либан со строга мерка за заштита од Омикрон

Свет 11:20

Полициски час и забрана за музика во угостителски објекти во осум региони во Грција

Свет 10:31

Полициски час и забрана за музика во четири региони во северна Грција

Свет 10:13

Воведен полициски час од полноќ до 6 наутро во уште два грчки региона

Свет 10:22

Продолжен полицискиот час во некои делови на јужна Грција

Свет 13:04

Полициски час и забрана за музика на грчкиот остров Миконос

Свет 10:10

Шпанија го враќа полицискиот час и други мерки поради младите

НЕОФИЦИЈАЛНО ОД ВЛАДАТА: Од утре 14 дена ќе бидат затворени угостителските објекти, а полицискиот час наместо од 22 од 20 часот?

НЕОФИЦИЈАЛНО: Викендов заострување на корона мерките во Македонија со полициски час од 17 до 5 часот наутро од петок до понеделник?

ОД ВЕЧЕРВА ВО 22 ЧАСОТ: Парична казна, но и затвор за непочитување на полицискиот час