Ознака: Полска
Свет 10:25

СРЕДБА ВО ПАРИЗ: Шефовите на дипломатии на Франција, Германија и Полска денеска ќе разговараат за дезинформации од Русија

Свет 11:24

ПОЛСКА ПАК ДИГНА АВИОНИ ПОРАДИ РУСИЈА: Населението се предупредува дека тие може да ја зголемат бучавата во земјата

Свет 12:12

ДУДА: Верувам дека Украина ќе успее да си ги врати Доњецк и Луганск од Русија, но не и Крим кој е историски руска територија

Свет 09:48

ЗЕЛЕНСКИ: Украина ќе добие нови резерви оружје од Полска со цел да ја зајакне одбраната од целосна руска инвазија

Свет 07:35

ПОЛСКА: Предупредување за зголемена бучава од подигањето на полските и сојузничките авиони, поради активност на руската авијација

Свет 12:11

ИСТЕРУВАЧ НА ЃАВОЛИ И ЕВРА ВО ПОЛСКА: Добил 23 милиони евра од бившата Влада за истерување вегетаријански зли духови

Свет 12:22

ДУДА: Издадена е судска наредба за присилно хранење на поранешниот министер Камински, кој во затворот штрајкува со глад

Свет 10:20

ЛУКАШЕНКО: Русија пренесе нуклеарно оружје во Белорусија, целта е да се одврати можна агресија од Полска, која е членка на НАТО

Свет 11:20

Почина трет украински камионџија на блокадата на полската граница организирана од полските камионџии поради ниските цени на стоките

Свет 09:53

ПОЛСКА ЈА БЛОКИРА УКРАИНА ВО ЕУ: Полски камионџии 10 дена блокираат 3.000 украински камиони на границата меѓу двете земји