Ознака: Полска
Свет 14:59

ПО БРЕГЗИТ И ПОЛЕГЗИТ: Десницата на Полска пред евроизборите ја промовира идејата за излегување од ЕУ

Свет 09:22

ПОЛСКА: Националистичката опозициска партија Право и Правда води на локалните избори, што е удар врз премиерот Туск

Свет 09:42

Локални избори во Полска

Свет 13:01

ЗАГИНАА ДВАЈЦА ВОЈНИЦИ ВО ПОЛСКА: Несреќата се случи за време на вежба поврзана со детонација на ТНТ во воен објект

Свет 11:52

ВРОНСКИ: Полска ќе бара објаснување од Русија за нарушувањето на полскиот воздушен простор со руска крстосувачка ракета

ПРОТЕСТИ ВО ПОЛСКА: Земјоделци и рудари бараат повлекување од Зелениот договор на ЕУ и увозот на евтина храна од Украина

Свет 09:55

СИКОРСКИ: Ако не биде одобрена нова помош од САД за Украина, тие ќе бидат одговорни за напредок на Русија на бојното поле

Свет 10:25

СРЕДБА ВО ПАРИЗ: Шефовите на дипломатии на Франција, Германија и Полска денеска ќе разговараат за дезинформации од Русија

Свет 11:24

ПОЛСКА ПАК ДИГНА АВИОНИ ПОРАДИ РУСИЈА: Населението се предупредува дека тие може да ја зголемат бучавата во земјата

Свет 12:12

ДУДА: Верувам дека Украина ќе успее да си ги врати Доњецк и Луганск од Русија, но не и Крим кој е историски руска територија