Ознака: помпео
Свет 12:01

Помпео: Тенкју БиХ за прифатените повратници од Сирија

ПОМПЕО ТВИТНА: Го депониравме протоколот, ја чекаме С. Македонија во НАТО

ПОРАКИ ОД ПОМПЕО ДО ЗАЕВ И ПЕНДАРОВСКИ: С. Македонија ќе биде силен сојузник на НАТО, но чувајте се од Русија и од Кина

ПОМПЕО СО ЗАЕВ И ПЕНДАРОВСКИ ВО ОХРИД: Една од темите во разговорите е дестабилизирачката улога на Русија во регионот

Свет 11:44

Помпео: Техеран стои зад нападите со дронови во Саудиска Арабија

Свет 13:43

Помпео: Грција е столб на Балканот

Свет 11:00

Помпео во Германија: Ќе се разговара за воените трошоци, Хуавеј и за Северен поток

Свет 12:15

Стејт департмент: Откажана средбата на Помпео со Меркел

Свет 18:44

Помпео: САД се натпреваруваат за влијание на Арктикот со „агресивните“ Русија и Кина

Свет 11:20

Помпео до Турција: Разорни се последиците од еднострана акција на Анкара во Сирија