Ознака: португалија
Свет 10:37

ПАПАТА ЗА ПЕДОФИЛИЈАТА ВО ЛИСАБОН: Свештенството да го „слушне болниот крик“ на сексуалното злоставување во црквата

Спорт 20:53

МАКЕДОНСКИОТ АВТОМОБИЛИСТ РЕДИ ПОБЕДИ НИЗ ЕВРОПА: Иџе беше најбрз на патеката Рампа да Фалпера во Португалија

Свет 09:31

КОКАИН ВО ПОРТУГАЛИЈА: Запленети 4,2 тони, вреден 100 милиони евра, од брод кој доаѓал од Колумбија, а бил скриен во палети со банани

Спорт 12:24

Македонските ракометари гостуваат во Португалија во квалификациите за Европското првенство во 2024

ПРОТЕСТИ ВО ЕУ: Илјадници Португалци протестираа во Лисабон и во други градови против високата инфлација

ВРХОВЕН СУД НА ПОРТУГАЛИЈА: Работниците кои имаат деца помали од 12 години нема да работат во сабота и во недела

Свет 12:46

СЕ УРНА АВИОН ЗА ГАСЕЊЕ ПОЖАРИ ВО ПОРТУГАЛИЈА: Загина пилотот на урнатиот „канадер“ во северниот кварт Гарди 

Свет 11:22

ПИРИНЕЈСКИОТ ПОЛУОСТРОВ ГОРИ: Температури од 45 степени во Шпанија, во Португалија едно лице загина во шумски пожар

Свет 11:42

НА ТЕРЕН СЕ 2.800 ПОЖАРНИКАРИ: Португалија воведе вонредна состојба откако 250 шумски пожари избувнаа викендов

Свет 14:23

Португалија го завршува најголемиот пловен фотоволтаичен парк во Европа, државата се пренасочува на обновливи извори на енергија