Ознака: посета
Свет 12:45

РУСИЈА: Глумецот Стивен Сигал ги посети жртвите од терористичкиот напад кои се сместени во медицинскиот центар Пирогов

Свет 13:15

ПУТИН ЌЕ ЈА ПОСЕТИ С. КОРЕЈА: Владата е подготвена искрено да го поздрави најблискиот пријател на корејскиот народ, јави КЦНА

Свет 10:35

РАДЕВ ВО КОСОВО: Бугарскиот претседател од денеска во дводневна официјална посета на Приштина каде ќе има средба со Османи

Свет 09:47

ЕРДОГАН ДЕНЕСКА ВО ГРЦИЈА: Кирјакос пријателе, не ви се закануваме, ако не ни се заканите, ајде да ја зајакнеме довербата

БУГАРСКИОТ СПИКЕР ВО СКОПЈЕ: Желјазков со Џафери ќе ја отворат „Сребрена Тракија“ и ќе положи венец на гробот на Гоце Делчев

УТРЕ И ЗАДУТРЕ ВО СКОПЈЕ: Посебен режим на сообраќај поради посета на бугарска делегација предводена од собранискиот спикер Желјазков

Свет 13:39

ДПА: Германскиот министер за одбрана, Борис Писториус ја откажа посетата на Балканот поради војната на Блискиот Исток

Свет 13:35

БЛИНКЕН УТРЕ ВО ИЗРАЕЛ: Државниот секретар на САД доаѓа во знак на солидарност и поддршка од администрацијата на Бајден

КАБИНЕТ НА ПРЕМИЕРОТ: Ковачевски со Маричиќ е во повеќедневна посета на САД, каде ќе има значајни средби и со претставници на ЕУ

Свет 09:55

СЕВЕРНОКОРЕЈСКИОТ ЛИДЕР ВО РУСИЈА: Путин ја прифати поканата од Ким Џонг-ун да ја посети Северна Кореја, јави КЦНА