Ознака: повреда
Спорт 12:08

Барди поради повреда ги пропушта натпреварите со Хрватска и со Чешка

Спорт 12:11

ТЕШКА ПОВРЕДА: Прекинат фудбалскиот натпревар Валвијк – Ајакс, домашниот голман Етиен Весен е во критична состојба

Спорт 09:33

ТЕШКА ПОВРЕДА НА МИОВСКИ: Македонскиот репрезентативец беше повреден на натпреварот меѓу Абердин и Сент Мирен

Спорт 09:04

НЕЈМАР: По повредата плачев цела ноќ

Спорт 11:21

Челзи ќе го игра реваншот против Реал Мадрид без Лукаку, белгиецот има повреда на петицата

Спорт 13:51

Леброн Џејмс предвреме ја заврши сезоната, Лејкерси без шанси за пласман во плејофот

Спорт 13:40

Нејмар нема да игра против Реал Мадрид во осминафиналето од Лигата на шампионите

Спорт 13:18

Надал: Секој ден се сомневам дали ќе се вратам по повредата на стапалото

Спорт 10:37

Нејмар ќе паузира два месеца поради повредата на зглобот

Спорт 13:43

Борусија Дортмунд: Халанд по пет неделна пауза се враќа на теренот