Ознака: пожар
Свет 10:10

Уапсен турски државјанин за подметнати пожари во населба во Атина

Свет 11:54

КАТАСТРОФАЛЕН ПОЖАР ВО ИНДИЈА: Седум бебиња загинаа во болница во Њу Делхи, а 5 се спасени и префрлени во друга болница

Свет 08:30

ГОЛЕМ ПОЖАР ВО ХРВАТСКА: Изгорена најмалку 30 јахти во пристаништето Медулин, чија просечна цена е околу 150.000 евра

Свет 11:49

ГОЛЕМ ПОЖАР ВО ПОЛСКА: Пламенот во голем трговски центар во Варшава зафати 80 отсто од зградата со 1.400 продавници

СКАНДАЛОЗНО: Универзална сала, која изгоре во пожарот, не е осигурана, осигурана е само фирмата што ја реконструира салата

ГОРИ УНИВЕРЗАЛНА САЛА ВО СКОПЈЕ: Екипи од бригадата пожарникари се обидуваат да го стават пожарот под контрола

Свет 14:19

ТРАГИЧЕН ПОЖАР ВО ИТАЛИЈА: Мајка и нејзините три деца изутрината ги загубија животите во нивниот стан во Болоња

Свет 11:41

ТРАГИЧЕН ПОЖАР ВО КИНА: Загинаа најмалку 15 лица, а 44 се повредени во огнот кој зафати станбена зграда во градот Нанџинг

Свет 09:52

ПОЖАР ВО ЗГРАДА ВО ШПАНИЈА: Загинаа најмалу 4 лица, 14 се повредени, а 19 се водат како исчезнати во 14-катница во Валенсија

Свет 10:21

ТРАГИЧEН ПОЖАР ВО ЦРНА ГОРА: Четири лица загинаа во огнот што избувна во монтажни бараки во населбата Волујица кај Бар