Ознака: пожари
Свет 13:36

ПОЖАРИ ВО ТУРЦИЈА: 20 хеликоптери и 14 авиони ги гаснат пламените јазици во Мармарис

Свет 10:27

Рекорден број на пожари во месец мај во амазонската шума во Бразил од 2004 година

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ пироманска – дали со пожарите во Правда, СЕП, Инспекторат, сега и во Улици и патишта, горат трагите за криминал?

(видео) АНГЕЛОВ: Размислуваме за камери против пожари, ама како да ги заштитиме кога луѓето крадат и сообраќајни знаци за печки за ајвар

Свет 10:46

Во пожарите во Русија годинава изгоре шумска површина колку половина Германија

Свет 10:06

Гувернерот на Калифорнија бара вонредна состојба поради катастрофалните пожари

Лажните дојави го одвлекуваа вниманието на пожарникарите од критичните жаришта

Свет 14:30

Ердоган вети нови домови за сите што ги изгубија во пожарите во Турција

Свет 10:24

Пожари во Калифорнија, поплави во Северна Каролина, источниот брег се подготвува за ураган

И ПО ДОЖДОТ ГОРАТ ТРИ ПОЖАРИ: И најефикасниот „пожарникар“ од небото не го згасна огнот кај Раовиќ, Патишка Река и Ракле