Ознака: премиер
Свет 08:04

БУГАРСКИОТ ПРЕМИЕР ПОДНЕСЕ ОСТАВКА: Ова не е политичка игра, ова е почитување на даден збор и израз на доследност, вели Денков

Свет 08:47

КРИСТЕРСОН ЗА НАТО: Шведска остава зад себе 200 години воена неутралност, а за Русија знаеме само тоа дека нашиот влез не и се допаѓа

КОВАЧЕВСКИ: Јас нема да бидам министер во техничката влада, туку ќе ја предводам кампањата на СДСМ на претстојните избори

Свет 08:33

ПРЕМИЕРОТ СЕ РАСПЛАКА НА СЕДНИЦА: Штајех заплака додека раскажуваше за мајката чии деца биле затрупани под урнатините на Газа

Свет 09:53

КИНА: Од срцев удар, што го доживеа доцна синоќа, утрово на 68 години во Шангај почина поранешниот премиер Ли Кечијанг

КОВАЧЕВСКИ ЗА БУГАРИТЕ ВО УСТАВОТ: На Мицкоски му го отстапувам и премиерското место само да минат уставните измени

КОВАЧЕВСКИ: Ќе бидам премиер уште 11 г., изјави по потсетувањето од водителот оти во претходното интервју рекол дека ќе владее 12 г.

Свет 12:44

ИНЦИДЕНТ ВО ЈАПОНИЈА: Момче фрли предмет сличен на димна бомба кон премиерот Кешеида, по што се слушна експлозија

ГРУБИ: Земјава ќе има премиер Албанец, така се договорија Заев и Ахмети, а капмпањата пред 3 години одекна во Приштина и Тирна

Свет 14:03

НОВ ЗЕЛАНД: Министерот Крис Хипкинс ќе биде новиот премиер кој ќе ја наследи досегашната премиерка Џасинда Ардерн