Ознака: прилеп

УБИСТВО ВО ПРИЛЕП: 14-годишно дете синоќа е пронајдено без знаци на живот, со повеќе убодни рани, во центарот на градот

БРАЗИЛКА СТАНА ПРИЛЕПЧАНКА: Таис Дуарте Соуса Франца чека македонски документи во кои ќе го впише и презимето Лашкоски

ПРИЛЕП ГО СЛАВИ СВ. НИКОЛА: Архиерејска литургија за светецот и посни сармичиња, колку ноктот, за градската слава на сведенот

ПРЕМИЕРОТ И ДВАЈЦА МИНИСТРИ ВО ПРИЛЕП: Ковачевски, Спасовски и Бочварски ќе извршат увид во поправката на ул. Леце Котески

ЗАЕДНИЧКА ЛИТУРГИЈА НА МПЦ, ГПЦ И БПЦ: Во Прилеп во „Св. Благовештение“ од светата чаша се причестија Македонец, Грк и Бугарин

СЕМЕЈНА ТРАГЕДИЈА ВО ПРИЛЕП: Татко и син загинаа во пожар што синоќа избувнал во нивната куќа, се врши истрага за причините

РОЗОВ ПРИЛЕПСКИ ШЛЕПЕР ХИТ ВО ЕВРОПА: Русокосата 25-годишна Катарина две години е шофер на камион во Енигма транспорт

Сребро повредно од злато за винарија Сарика

ОД РУТИНСКА ОПЕРАЦИЈА ВО СМРТ: 52-годишната прилепчанка починала по киретажа поради менопауза и била префрлена во Скопје

АЛАРМАНТНА КРИЗА ЗА СУДИИ: Ќе застарат 30 отсто од предметите, главно кривични, поради недостиг на судии да делат правда во Прилеп