Ознака: прилеп

НА ДЕНЕШЕН ДЕН: Роден е народниот херој Борка Талески кој на 21 година бил предаден и изрешетан од бугарските фашисти на Плетвар

ОЈО Прилеп: Бомбата врз кафулето била активирана и фрлена, но не експлодирала

Вечерва со дефиле во Прилеп: Во Долнени почнува 45. фестивал „Пеце Атанасовски“

Вечерва во Прилеп: Oтворање на Денови на македонската фотографија

НА ДЕНЕШЕН ДЕН: Роден е македонскиот артист Дарко Дамески, кој почина прерано на 51 година

Спорт 12:27

Одржано државното пинг-понг првенство за пионери

Карневал Прочка 2019: Утре во Прилеп 600 невидени маски од цел Балкан

ПРИЛЕП: Владата на Заев по 45 години ја избриша и гајдата на „Пеце Атанасовски“

Николау: Со прилепски бел мермер се градат објекти за Олимписките игри во Катар

Спорт 00:01

Јованоски: Стопирана изградбата на прилепскиот градски стадион поради бројни пропусти