Ознака: ракета
Свет 12:22

НОВ ТЕСТ ВО СЕВЕРНА КОРЕЈА: Ким изрази задоволство од успешното тестирање на балистичката ракета, објави КЦНА

Свет 10:44

Северна Кореја тестирала супер-голема боева глава и противвоздушна ракета

Свет 12:24

СЕВЕРНА КОРЕЈА: Денеска успешно е тестирана нова хиперсонична ракета со цврсто гориво со среден до долг дострел

Свет 11:52

ВРОНСКИ: Полска ќе бара објаснување од Русија за нарушувањето на полскиот воздушен простор со руска крстосувачка ракета

Свет 11:50

РУСИН И АМЕРИКАНЦИ ВО ВСЕЛЕНАТА: Поради лоши услови во Кејп Канаверал одложено е лансирањето на ракетата Фалкон 9

Свет 12:26

ИРАНСКИ МЕДИУМИ: Иран денеска лансираше три сателити со помош на ракетата Симорг, развиена од Министерството за одбрана

Свет 12:33

ИРНА: Иран со трифазна ракета денеска успешно го лансираше својот сателит Сораја што ќе орбитира на 750 км над земјата

Свет 09:22

СЕВЕРНА КОРЕЈА: Постигнавме напредок во развојот на ракети со долг дострел на цврсто гориво и со хиперсонични боеви глави

Свет 13:01

ПРВО ЛАНСИРАЊЕ ГОДИНАВА: Северна Кореја истрела денеска балистичка ракета од нејзиниот источен брег, прва во 2024 година

Свет 10:22

С. КОРЕЈА: Истрелана интерконтинентална балистичка ракета и ветување за силен одговор на потезите на САД и Јужна Кореја