Ознака: рекет

ВМРО-ДПМНЕ: Има сведоштва дека еврата од Луј Витон завршиле кај Зоран и Вице Заев и дека во Рекет помагале Кирацовски и Царовска

ЕПИЛОГ ОД АФЕРАТА РЕКЕТ: Јавноста дозна колку ќе си лежат Боки 13 и бившата СЈО Катица Јанева, но не и каде се милионите евра од рекетот

ПРЕСУДА ЗА РЕКЕТ: Луј Витон на Боки 13 му донесе 9 години затвор, а 7 на Катица Јанева

СУДСКИ ФИНИШ ЗА „РЕКЕТ“: Колку години затвор собира чантата Луј Витон за Боки 13 и за бивштата СЈО Катица Јанева? 

СУДЕЊЕ ЗА РЕКЕТ: Боки 13 исказ вчера даваше, денеска редот е на Катица Јанева

СУДЕЊЕ ЗА РЕКЕТ: Боки 13 го цитираше Иво Андриќ дека „дошло време паметниот да молчи, будалиот да говори, ороспијата да се збогати“, а Рускоска го праша дали Боки е ороспијата

СУДЕЊЕ ЗА РЕКЕТ: Сведокот Лидија Јаневска доставила медицинска документација дека е под стрес и не може да сведочи

ПРАВДА ЗАД ЗАТВОРЕНИ ВРАТИ: Судијката Николовска-Масевска и обвинителката Русковска ја исклучија јавноста од судењето за „Рекет“

СУДЕЊЕ ЗА РЕКЕТ: Нова епизода со докази обезбедени со тајно следење на Боки 13 и Кичеец

ВМРО- ДПМНЕ: Заев стои зад рекетот на Боки 13 и Катица и никој веќе не верува во приказната дека рекетарско корумпираната Влада на СДСМ е чиста