Ознака: романија

КОВИД-19 ВО РОМАНИЈА: Стотици заразени ги напуштија болниците, по судската одлука против задолжително лекување

Свет 10:00

Романија: Забранет прием на пациенти за операции

Романија: По три години пак „долета“ птичји грип

Свет 09:57

Претседателски избори во Романија: Денеска во втор круг Клаус Јоханис и Виорица Данчила

Свет 10:52

Избори во Романија: 18,2 милиони Романци избираат претседател од 14 кандидати

Свет 15:06

Романија: Во судир на камион и минибус загинаа 10 лица, а 7 се повредени

Спорт 11:25

Турнир во Романија: Кошаркарите на МЗТ освоија второ место

Свет 13:45

Напад во Романија: Загинаа 4 лица, а 9 се повредени во психијатриска клиника

Донација од бендот Металика: 250.000 евра за детска онколошка болница во Романија

Свет 11:50

РОМАНИЈА: Пронајдени останки и на втора киднапирана и убиена тинејџерка