Ознака: Роналдо
Спорт 11:29

СЛУЧАЈ ИЗМАМА: Роналдо одби да се појави пред обвинителството во случајот со претседателот на Јувентус

Спорт 13:01

Манчестер Јунајтед им го нуди Роналдо назад на Јувентус како замена за Адриен Рабио

Спорт 13:21

Клуб од Саудиска Арабија понуди рекорден договор од 300 милиони евра на Роналдо

Свет 11:46

Томас Тухел не би сакал Роналдо да дојде во тимот на Челзи

Спорт 12:22

БАЕРН МИНХЕН: Не планираме да го донесеме Роналдо во нашите редови

Спорт 12:28

Ѕвездата е разочарана: Роналдо незадоволен од трансфер-кампањата на Манчестер jунајтед

Спорт 12:41

Роналдо би можел да стане новиот капитен на Манчестер јунајтед

Спорт 12:25

Роналдо очекува напредок на Манчестер Јунајтед и освоени титули со новиот тренер Ерик Тен Хаг

Спорт 13:27

Роналдо ќе добие бонус од милион евра за хет-трикот против Норич, за секој нареден гол сезонава ќе добива 120.000 евра

Спорт 12:54

ОСПОРУВАН РЕКОРД: Роналдо со хет-трикот во саботата стана најдобар стрелец во историјата