Ознака: Роналдо
Спорт 12:41

Роналдо би можел да стане новиот капитен на Манчестер јунајтед

Спорт 12:25

Роналдо очекува напредок на Манчестер Јунајтед и освоени титули со новиот тренер Ерик Тен Хаг

Спорт 13:27

Роналдо ќе добие бонус од милион евра за хет-трикот против Норич, за секој нареден гол сезонава ќе добива 120.000 евра

Спорт 12:54

ОСПОРУВАН РЕКОРД: Роналдо со хет-трикот во саботата стана најдобар стрелец во историјата

Спорт 09:09

Рангник до Рој Кин: Не можам да натерам играч да игра ако вели дека е повреден

Спорт 14:06

РОНАЛДО СО НОВ РЕКОРД: Првпат од 2010 година не постигна гол на 5 натпревари по ред

Спорт 13:06

Роналдо наполни 37 години: Животот е ролеркостер, на крајот сè се сведува на семејството

Спорт 13:51

Бразилецот Роналдо: Европската Суперлига ќе се случи порано или подоцна

Спорт 13:24

Роналдо не може да најде разбирачка со младите играчи на Манчестер Јунајтед

Спорт 12:08

Роналдо: Планирам да играм уште 4-5 години