Ознака: русија
Свет 10:23

ВУЧИЌ: Србија сè уште нема да воведува санкции кон Русија, за тоа ќе ни држат предавања европските функционери, но јас ја водам Србија

Свет 10:48

СОВЕТ НА ЕУ: Одлучено е санкциите против 1.800 Руси и руски фирми да продолжат уште 6 месеци, поради војната во Украина

Свет 09:22

ЛИДЕРОТ НА С. КОРЕЈА ВО РУСИЈА: Путин и Ким Џонг-ун се сретнаа на космодромот Восточни, нивната последна средба беше во 2019 година

Свет 08:16

СТОП ЗА РУСИТЕ ВО ЕУ: На руските граѓани ќе им биде забрането да влегуваат со своите возила во ЕУ, а ако влезат ќе им бидат конфискувани

Свет 10:28

РЕГИОНАЛНИ И ОПШТИНСКИ ИЗБОРИ ВО РУСИЈА: Силна поддршка за Путин и неговата партија Единствена Русија

Свет 12:50

Романија го повика на разговор рускиот амбасадор откако беа откриени делови од дрон што ги користи руската армија

Свет 10:18

НАПАД СО ДРОН ВО РУСИЈА: Силна експлозија во фабриката за микроелектроника Кремниј Ел во Брјанск, објавија локални медиуми

Свет 12:35

ЕУ: Силно ги осудуваме руските напади врз цивили во Украина, Русија веднаш да престане со својата нехумана и незаконска агресија

Свет 12:27

РУСИЈА: Одлуката на САД да испрати муниција со осиромашен ураниум во Украина е јасен знак на нечовечност, таа е опасна и за населението

Свет 10:59

ВОЈНА МЕЃУ РУСИЈА И УКРАИНА: Москва соопшти дека спречила напад на Кримски мост, а Киев дека ја пробилe руската одбрана