Ознака: с. кореја
Свет 12:24

СЕВЕРНА КОРЕЈА: Денеска успешно е тестирана нова хиперсонична ракета со цврсто гориво со среден до долг дострел

Свет 11:12

ВЕЖБИ ВО С. КОРЕЈА: Утринава истрелани неколку балистички ракети, Пјонгјанг вели тоа е проба за инвазија на нејзина територија

Свет 09:51

СЕВЕРНА КОРЕЈА: Ким Јонг-ун нареди највисоко ниво на борбена готовност на армијата и да биде подготвена за војна

Свет 09:39

КИМ: Нема да се двоумиме за употреба на нуклераен одговор ако нашиот непријател не испровоцира со нуклеарно оружје

Свет 10:29

ПОДДРШКА ОД КИНА ЗА С. КОРЕЈА: Од секогаш се поддржувавме и си верувавме, нашето пријателство е од стратешка важност

Свет 09:25

С. КОРЕЈА: Ким Џонг-ун од нашиот сателит виде детални снимки од Белата куќа, Пентагон и нуклеарни носачи на авиони на САД

Свет 11:27

ЕУ: Длабоко сме загрижени и го осудуваме трансферот на оружје од С. Кореја за Русија за употреба во илегалната војна против Украина

Свет 11:21

СЕВЕРНА КОРЕЈА: Ким Џонг-ун ја претстави новата нуклеарна подморница која ќе патролира меѓу Корејскиот Полуостров и Јапонија

Свет 10:18

Северна Кореја: Не ни требаат преговори со САД

Свет 12:14

Кина: Ванг Ји следната недела оди во Северна Кореја