Ознака: саем

(фото) ПРИДАВКАТА НА СВЕТСКИ САЕМ ЗА ХРАНА: Северномакедонски бурек од Кадино ја репрезентира Македонија во Германија

Денеска во Куманово: 100 излагачи на саемот на органски производи

МИЦОТАКИС ВО СОЛУН: Наш приоритет е заштита на брендот Македонија како име и идентитет на Северна Грција

САЕМ ВО СОЛУН: Отворање од Мицотакис со протест против Договорот од Преспа

Струга: Од денеска до 5 август саем на медот

СКОПЈЕ: Од денеска во 10 часот е отворен 31. Саем на книгата

Саем на книгата во Скопје: Книжевноста на Унгарија во фокусот

Саем на книга од 8 до 14 мај во Скопје: Годинава Унгарија е земја во фокусот

Белградски саем за туризам: Македонија е рекордер со 15 коегзибитори

Саем во Словенија: Мариовски мед доби сребрен медал на АГРА 2018