Ознака: саудиска арабија
Свет 10:22

МИРОВЕН САМИТ ЗА УКРАИНА: Собирот со претставници од 40 земји во Џеда покажа дека без Русија е невозможно мировно решение

Свет 08:12

ТЕШКА СООБРАЌАЈКА ВО САУДИСКА АРАБИЈА: Загинаа најмалку 20 лица, а 29 се повредени во превртен автобус кој потоа се запалил

Спорт 11:19

АРАПСКИ МЕДИУМИ: Роналдо потпиша две ипол годишен договор со Ал Наср, можно е да стане и амбасадор на Саудиска Арабија

МНР: Шефот на дипломатијата Бујар Османи утре ќе оди во прва официјална посета на Саудиска Арабија, целта е унапредување на односите

Свет 13:19

Саудискиот принц Мохамед бин Салман именуван за премиер, традиционално таа функција ја извршува кралот

Саудиската нафтена компанија „Арамко“ ја зголеми добивката за 90 отсто, бележи рекордни резултати во првото полугодие од 2022 година

Свет 14:23

САУДИСКИОТ ПРИНЦ ПО СРЕДБАТА СО МИЦОТАКИС: Саудиска Арабија преку Грција ќе ја снабдува јужна Европа со поевтини енергенси

Спорт 13:21

Клуб од Саудиска Арабија понуди рекорден договор од 300 милиони евра на Роналдо

Свет 11:27

Бајден бара сојузник во Саудиска Арабија за да се спротивстави на Русија, да се позиционира кон Кина и да го држи Блискиот Исток стабилен

Свет 12:59

Бајден оди во посета на Израел и Саудиска Арабија наредниот месец