Ознака: СДСМ

СДСМ: Опозициските градоначалници освен што вршат партизација на општините за 2,5 месеци ништо друго не сработија во интерес на граѓаните

СДСМ: Владата што ја предводиме ќе се посвети на зајакнување на соработката и за отворање на ново поглавје во нашите односи со Бугарија

СДСМ: Граѓаните не сакаат избори, а опозицијата бара предвремени оти е во голема паника поради големото разочарување од градоначалниците

СДСМ: Трет викенд по ред недела е неработен ден за 92 отсто од работниците, тие 8 отсто што денеска работат ќе добијат до 100 отсто повисоки дневници

СДСМ: Дали Мицкоски крие што зборувал со Петков, силен е само пред камери, едно зборува пред јавноста, а друго на затворени средби?

СДСМ: Владата предводена од нас ја решава енергетската криза и го штити стандардот на граѓаните, a опозицијата напразно критикува

СДСМ: Ние постојано покажуваме капацитет за промени и за нови влади за да им служат на граѓаните, а кај опозицијата ништо не се менува

СДСМ: Тупанчевски, Грковска, Петровска, Тренчевска и Стојчевска се дел од нашиот нов и компетентен тим што ќе ја освежи Владата

СДСМ: Нашата грижа за граѓаните продолжува, имаме слободни 130 милиони евра за помош

СДСМ: Со нашите навремени мерки го штитиме стандардот на граѓаните со помали сметки за струјата која во Италија поскапе за 55 отсто