Ознака: СДСМ

СДСМ: Бараме Силјановска, кандидатката за претседател на опозицијата, да им се извини за навредите на Пендаровски и Ковачевски

КРАТКИ И СЕ НОЗЕТЕ НА ГОЛЕМАТА ЛАГА: СДСМ се посрамоти и во лажењето, посочува лице кое не постои и датум кој не е дојден

АНГЕЛОВА: По 30 години членство констатирам СДСМ Македонците ги направи граѓани од втор ред и треба да се избрише од политичката сцена

ТЕНЗИЧНО ВО СДСМ: Огромно незадоволство од Ковачевски и листите, Спасовски и Каевски демонстративно го напуштиле состанокот

КОМПЛЕТНИ ТРИ ЛИСТИ НА СДСМ: Во ИЕ1 Ковачевски и Зајкова, во ИЕ2 Спасовски и Битиќи, во ИЕ3 Митрески и Костадиновска

НЕОФИЦИЈАЛНО: СДСМ со Ковачевски во ИЕ 1, Спасовски во 2, Лукаревска во 3, Филипче во 4, Митрески во 5 и Петровска во ИЕ 6

СДСМ: Ние имаме јасна визија за иднината на државата како европска, народот не сака да стои во место, да биде заглавен и понижен

(видео) КОВАЧЕВСКИ: „Ние во СДСМСМ“ е гаф на тие со „придавката на капата“ или смена на името на партијата која ја прекрсти Македонија?

ОСМОМАРТОВСКИ МАРШ НА 3 МАРТ: Денеска Ковачевски ќе маршира со Лукаревска, Зечевиќ, Тренчевска и Форумот на жени на СДСМ

КОВАЧЕВСКИ ДВОЈНО ПОВИСОКО ОД ЗАЕВ: За време на мојот втор мандат како премиер просечната плата ќе ја качиме на 1.000 евра