Ознака: Серија А
Спорт 08:15

ЕМОТИВНО ЗБОГУВАЊЕ НА ЕЛМАС: Во Наполи ме дочекавте како дете, ме разгалувавте и ми помогнавте да израснам во маж

Спорт 11:51

Буфон се изјасни кои се фаворитите за освојување на Скудетото во новата сезона на Серија А

Спорт 11:37

По пласманот во прва лига на Лече и Кремонезе, Монца има историска шанса да заигра во Серија А

Спорт 11:44

ПАНДЕВ: Нивото на Серија А е паднато со децении, затоа постарите фудбалери како мене, Ибрахимовиќ и Киелини се истакнуваат

Спорт 12:12

Серија А: Готи веќе не е тренер на Удинезе и Несторовски

Спорт 10:53

Претседател на Серија А: Нашите политичари спречуваат развивање на италијанскиот фудбалот

Спорт 09:01

Интер ја одбележа јубилејната 1500-та победа во Серија А

Спорт 19:57

Серија А: Детален план и распоред на натпревари како да се доигра сезоната

Спорт 11:27

Серија А: Интер на чело, деби за Санчез

Спорт 13:12

Во Италија затворени 114 пиратски сајтови кои емитуваа натпревари од Серија А