Ознака: шампион
Спорт 17:41

ИСТОРИСКИ УСПЕХ НА МАКЕДОНСКИОТ АС: Игор Стефановски – Иџе, со денешната победа, стана трикратен европски шампион

Спорт 13:31

СВЕТСКИОТ ШАМПИОН СЛАВЕСКИ: За мојот народ никогаш да не зборуваш во деминутив, Македонија е мала земја, но раѓа шампиони

Спорт 14:22

ПРЕМИЕР ЛИГА: Артета верува дека неутралните навивачи сакаат Арсенал да биде шампион

Спорт 17:52

МАКЕДОНИЈА ИМА СВЕТСКИ ШАМПИОН: Кикбоксерот Димитар Ѓорѓиев го освои златниот медал на СП во Италија

Спорт 12:18

(видео) МАКЕДОНЕЦ СТАНА СВЕТСКИ УФЦ-ШАМПИОН: Александар Велики Волкановски синоќа во тешка борба во Лас Вегас го победи Макс Холовеј

Спорт 10:41

Копа Америка: Бразил е повторно шампион

Спорт 11:14

Кошарка: Анадолу Ефес стана шампион на Турција

Спорт 23:59

Нов европски шампион во кошарка е ЦСКА Москва

Спорт 12:26

Португалска лига: Бенфика шампион по 37-ми пат

Спорт 12:18

НБА: Шампионот Голден Стејт е на чекор до петтиот трофеј по ред