Ознака: шекеринска

ШЕКЕРИНСКА: Опасно е други датуми по 5 јули, не смееме да си дозволиме дилема кај граѓаните- дали ќе одат на одмор или на избори

ШЕКЕРИНСКА ЗА СЕЛФИТО ПРЕД УЧК: Денес сме членка на НАТО, иконографиите не се репер, најважно е дали им служиме на граѓаните

ФЕЈСБУК ВРИЕ: Министерката за одбрана Шекеринска позира со маска пред обележја на УЧК

ШЕКЕРИНСКА: Ни требаат избори час поскоро

ШЕКЕРИНСКА: Личната заштита не’ прави безбедни на работа и секаде надвор од дома

(фото) ШЕКЕРИНСКА: Граѓаните имаат целосна доверба во менаџирањето на кризата со коронавирусот оти не игравме ситна политика

ДЕНЕСКА ВО КУМАНОВО: Шекеринска на смотра на касарната за Командата на Бригадата на ЈИЕ

ШЕКЕРИНСКА: Имаше многу скептици, особено од опозицијата, но им докажавме дека ЕУ во најтешките моменти мисли на С. Македонија

НАРЕДБИ ОД ВИСОКО: Кривично да се гонат навивачите Комити и Војводи за фијаското на Шекеринска на гробот на Гоце Делчев во Св. Спас

Шекеринска: Го зголемивме ангажманот на Армијата во борбата против коронавирусот