Ознака: шекеринска

ШЕКЕРИНСКА: Ако не бев политичарка ќе бев учителка, а убаво е чувството на министерка која по толку министри ве внесува во НАТО

ШЕКЕРИНСКА: И Македонија живее со опасноста од тероризам како и целиов регион и целиот свет

ШЕКЕРИНСКА И ОБЈАВИ „ВОЈНА“ НА ПЛАСТИКАТА: Нема веќе да пиеме со пластични сламки и од пластични чаши

ШЕКЕРИНСКА: На ВМРО-ДПМНЕ им пречи кога целата држава ја водиме напред во НАТО

ШЕКЕРИНСКА: Ден полн со адреналин, со Заев слетавме на носачот на авиони Хари С. Труман

ШЕКЕРИНСКА ЗА МЕЃУНАРОДНИОТ ДЕН: Горди сме на врвот во борбата против корупцијата

ШЕКЕРИНСКА СО ГОРДОСТ: Успеавме!

ШЕКЕРИНСКА НА ПРАВ ПАТ КОН НАТО: Се сретнав со сопругата на принцот Вилијам, војвотката Кејт Мидлтон

ШЕКЕРИНСКА: Поради влегувањето во НАТО не е исклучено одлагање на парламентарните избори

ШЕКЕРИНСКА: За 22 отсто го зголемивме буџетот за одбрана за 2020-та за влез во НАТО