Ознака: шилегов

ШИЛЕГОВ: Велигден и Божик да ги славиме со католиците и протестантите – само ние, Србија и Русија славиме според Јулијанскиот календар

(видео) ШИЛЕГОВ: МПЦ да го смени датумот за Божик, да го славиме како цел свет, па Скопје да биде со новогодишното руво

ШИЛЕГОВ: В понеделник подигаме нов дрворед во срцето на Скопје

НУЛТА ТОЛЕРАНЦИЈА ВО СКОПЈЕ: Пајакот на Шилегов ќе дига и дипломатски возила

ШИЛЕГОВ ПРЕДИЗВИКУВА НА ДЕСЕТТОБОЈ: За Градска куќа спремен сум да дебатирам и против 10 души, на било кој медиум, во било кое време

СОЛИСТИЧКИ НАСТАП НА ШИЛЕГОВ ВО КИЦ: Го менуваме ликот на Скопје, ќе имаме јавен транспорт на 21 век 

(видео) ШИЛЕГОВ НЕРВОЗЕН: Улицата „Даме Груев“ ќе се шири и веднаш потоа – не се шири!

ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов од Скопје направи метропола светски рекордер во загаденост од што умираат 2.000 луѓе годишно

ШИЛЕГОВ: Дино Мерлин ќе донесе уникатно шоу во Скопје за дочекот на Новата 2020 година

ШИЛЕГОВ: Воведуваме паметни контејнери за смет кои граѓаните ќе ги отвораат само со картичка