Ознака: Шолц
Свет 08:24

ВОЛСТРИТ ЏУРНАЛ: Шолц ја блокира испораката на ракети со долг дострел Таурус на Украина оти се плаши од конфликт со Русија

Свет 10:23

НАГРАДЕНИ ШОЛЦ И ЗЕЛЕНСКИ: Наградите беа доделени на свечена вечера за која можеше да се купат билети во вредност од 2.500 долари

Свет 10:11

ШОЛЦ: Путин да стави крај на војната и мора да се пазиме од лажни решенија кои претставуваат мир само на хартија

Свет 09:33

ШОЛЦ: Малку е веројатно дека Трамп ќе се врати во Белата куќа, поверојатно е дека Џо Бајден ќе биде реизбран, ги разгледуваме сите сценарија

Свет 13:24

ШОЛЦ: Вистинскиот проблем е што АфД добива толку голема поддршка од гласачите кои ги поддржуваат нејзините екстремистички цели

Свет 12:22

ЗЕЛЕНСКИ: Денеска ни дојде добрата вест од Германија, како што се договоривме со Олаф Шолц, за ПВО ќе добиеме системи Патриот

Свет 12:28

ШОЛЦ: Социјалните мрежи се проклетство, книгите се прекрасен додаток, читам романи, некогаш повеќе, a некогаш помалку

Свет 09:15

ШОЛЦ: Германија со загриженост ги следи немирите во Франција, искрено се надевам дека Макрон ќе најде решение за ситуацијата

МАНИПУЛАЦИЈА СО ЈАВНОСТА: Шолц изјавил дека „не треба да има нови услови од Бугарија“, а не дека „гарантира дека нема да има“

ШОЛЦ СО КОВАЧЕВСКИ ВО БЕРЛИН: Сега од централно значење е планираната промена на Уставот на РСМ за да и се ослободи патот за ЕУ