Ознака: Шолц
Свет 12:09

СОЧУВСТВО ОД ГЕРМАНИЈА И В. БРИТАНИЈА: Шолц и Камерон го осудија терористичкиот напад во концертната сала Крокус во Москва

Свет 09:54

ГЕРМАНСКА ПОДДРШКА ЗА БИХ ВО ЕУ: Шолц во Бундестагот го поддржа отворањето на преговорите меѓу Сараево и Брисел

Свет 11:39

Средба на Шолц, Туск и Макрон во Берлин за поддршка на Украина

Свет 19:51

ШОЛЦ: Германија нема да биде вовлечена во војната во Украина, германски војници нема да бидат испратени и да војуваат таму

Свет 14:42

РАСМУНСЕН СО КРИТИКА ЗА ШОЛЦ: Премногу e бавен, нерешителен и колеблив, Германија треба да и даде на Украина ракети „таурус“

Свет 14:32

ШОЛЦ: Не доаѓа предвид испраќање ракети „таурус“ на Киев, не може да се испраќа оружје без да се размисли како да се контролира

Свет 10:29

ПОЛИТИКО: Разликите меѓу Шолц и Макрон околу помошта за Украина се претвораат во нивно отворено непријателство

Свет 10:00

ШОЛЦ: Ако на Украина и ги испорачаме ракетите Таурус, може неправилно да бидат искористени за која било цел во Москва

Свет 14:39

ШОЛЦ: Подготвени сме да набавиме оружје за Украина од земји надвор Европа, но членките на ЕУ и на НАТО нема да испраќаат војници

Свет 11:59

ШОЛЦ: Германија разговара со своите сојузници Франција и Велика Британија за развој на прецизно оружје со долг дострел