Ознака: шведска
Свет 11:41

ЗА ШВЕДСКА ВО НАТО: Не е сигурно дека Унгарија треба да го ратификува приемот, вели претседателот на Парламентот

Свет 14:14

ШВЕДСКАТА АКТИВИСТКА НА СУД: Грета Тунберг ќе одговара за недозволен протест со кој бил нарушен сообраќајот во Малме

Свет 08:52

ШВЕДСКА ГИ ВРАЌА ПЕЧАТЕНИТЕ УЧЕБНИЦИ: Вежбање на ракописот во училиштата и читање книги, а помалку внимание на таблетите

Свет 11:26

ПРЕМИЕРОТ КРИСТЕРСОН: Шведска не планира да забрани палење на Куранот бидејќи за такво нешто ни се потребни уставни измени

Свет 10:13

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ ОД БРИТАНСКОТО МНР: Можен е тероризам во Шведска, Британците кои патуваат таму да бидат внимателни

Свет 10:12

ШВЕДСКА: Најмалку 50 повредени на фестивал за културата на Еритреја во Стокхолм, осум од нив се потешко, а стотина се приведени

Свет 14:15

МИНИСТЕРОТ БОЛИН: Шведска е цел на кампања со дезинформации од „актери поддржани од Русија“ со цел да ни се наштети

Свет 11:18

СИЈАРТО: Нашиот став е јасен, Унгарија го поддржува приемот на Шведска во НАТО, ратификација сега е техничко прашање

Свет 10:41

ФИДАН: Неуспехот на Шведска да го спречи палењето на Куранот остава дилема колку таа е квалификувана да стане членка на НАТО

Свет 14:02

ЕРДОГАН: Шведска не треба да има големи очекувања на самитот на НАТО во Вилнус во врска со членство во Алијансата