Ознака: шверц
Свет 13:01

Запленети 548 илјади кутии цигари во обид за шверц на пристаниште во Атина, крајната дестинација на пратката била Црна Гора

Свет 11:12

УСПЕШНА АКЦИЈА НА КОСОВСКОТО МВР: Полицијата спречила шверц на 60 овци и телиња внесени по нелегални патишта од Македонија

Свет 13:46

АЏИЌ: Во мај Црна Гора заплени повеќе цигари отколку било која друга земја во Европа

Свет 12:05

Иран заплени брод во обид да прошверцува 105.500 литри гориво, уапсени 9 членови на екипажот

Свет 14:02

Иран заплени странски брод при обид да прошверцува 550.000 литри гориво од земјата

Свет 12:46

Спречен шверц на јагули на холандски аеродром, поради заштитениот статус на црниот пазар носат повеќе профит од дрогата и оружјето

Свет 12:25

САД санкционираа неколку Срби со фирма во Бугарија по глобалниот закон „Магнитски“

Танасовски: Пред месец и пол спречен e шверц на 16,5 тони цигари и 13 тони тутун во лист

Свет 15:42

Извештај од Италија: Албанија главен канал за шверц на дрога, оружје и цигари

Свет 13:43

Португалија: Брачна двојка пензионери со крузер крстареле и шверцувале кокаин