Ознака: Скопје

ШТРАЈКОТ ГО ЗАТРУПА СКОПЈЕ СО СМЕТ: Градоначалниците денеска ќе бараат решение за преполните контејнери

ДЕНЕСКА ВО СКОПЈЕ: Посебен режим на сообраќај на повеќе улици поради одржување на трката „Вози право, вози здраво“

ПО ХРАНАТА ПОСКАПУВА И ВОДАТА: Од март скопјани ќе плаќаа повисока цена за водата, одлуката денеска треба да ја потврди РКЕ

ГРАДОТ КОЈ ПРЕЖИВЕАЛ КАТАСТРОФА: Скопјани масовно носат помош за настраданите од земјотресот во Турција и Сирија

ТЕШКА СООБРАЌАЈКА ВО СКОПЈЕ: Загина пешак во Чаир откако во него удрил „голф 5“ управуван од 18-годишно момче од Брест

СОБОРЕН ХРАМ СВ. КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ: Подигнато Бадниковото знаме, химната и осветени гранчињата – се слави Бадник

ПЕНОВ: За мене тој спор е лесен, еден милион евра не се проблем за решавање на случајот со приватните превозници во Скопје

ТРЕТ ДЕН БЛОКАДИ: Aвтобуските превозници го парализираа Скопје, градоначалничката Арсовска со нов јавен повик за линиите 20 и 22

УТРЕ ПАК БЛОКАДА НА СКОПЈЕ: МВР најави посебен режим на сообраќај, а приватните превозници блокада од 6 часот изутрина

СКОПЈЕ ЗАГУШЕНО: Колони возила по булеварите, приватните превозници ќе блокираат до исполнување на нивните барања