Ознака: Скопје

Скопје за 48 часа: Тешко повреден возач на мопед и уште 11 лица во 27 сообраќајки

СКОПЈЕ ВИКЕНДОВ: Повредени 23 лица во 29 сообраќајки

Деноноќие во Скопје: Еден повреден во 6 сообраќајки

(фото) БОМБА НА ПАРКИНГ ГО ИСПРАЗНИ УМЕТНИЧКОТО УЧИЛИШТЕ ВО СКОПЈЕ: Евакуирани сите средношколци и професори

ЦРН ВИКЕНД ВО СКОПЈЕ: Еден загинат и 32 повредени во 38 сообраќајки

Скопје во 24 часа: Повредени 8 лица во 5 сообраќајки

СВР Скопје: За продолжениот викенд исклучени 5 пијани возачи и 18 кои возеле без возачка

Скопско деноноќие: 10 повредени во 11 сообраќајки

Скопје во 24 часа: Тешко повредени пешак и возач, а уште 7 лица полесно во 20 сообраќајки

Сообраќаен викенд: Еден загинат и 7 повредени во Скопје