Ознака: смрт

Трагична авантура: Инженер испуштил душа по секс на службен пат, сега работодавачот мора да плати обесштетување

Бразил: Пронајден мртов затвореникот кој не успеа да побегне со маска од својата ќерка

НА ДЕНЕШЕН ДЕН: На Лопушник е убиен Кочо Рацин, а во Вавилон смртта го победи непобедивиот Александар Македонски

Свет 22:13

(видео) НЕОБИЧНА НЕСРЕЌА ВО ГЕРМАНИЈА: Експлодирал полнач, а батеријата го погодила в срце како куршум

Свет 12:08

КОЅИЈАС ЗА ГОВОРОТ НА ОМРАЗА ВО ГРЦИЈА: Имам добиено 800 писма со закани, куршуми и земја натопена со крв

УШТЕ ЕДНА ТРАГИЧНА СМРТ НА ДЕТЕ: Во Струга почина 6-годишно девојче по пад од тераса

Годишнина од смртта на Александар Македонски, гробот останува светска мистерија

Две шишиња жесток алкохол дневно го одвеле Синан Сакиќ во смрт